Book in progress

Book in Progress 2023

Jak připravit skvělou prezentaci

Na následujících řádcích jsme pro Vás zpracovali několik tipů, které se Vám budou hodit při přípravě Vaší soutěžní prezentace.

Cíl prezentace

Soutěž je určená pro studenty i profesionály, nezávislé autory i nakladatele. Nezáleží na tom, zda jde o fotografickou publikaci, komiks, cestopis, výtvarný katalog či krásně ilustrovaný román. Soutěž je otevřená nejrozmanitějším žánrům a formám.

Cílem vaší prezentace je představit porotě projekt, který si podle Vás zaslouží vydat. Porota by z prezentace měla pochopit, proč si toto téma zaslouží knižní zpracování, v čem je vaše zpracování jiné než ta, která jsou již na trhu dostupná a proč jste tím správným autorem právě vy.

Maketa

Zaslání makety společně s přihláškou je vždy dobrý nápad.

Osnova prezentace

Soutěžní prezentace musí mít 20 snímků a měla by být ve formátu keynote nebo pdf.

Namísto slidů plných textu se raději zaměřte na dobře vypointovaná sdělení, čistý přehledný layout a silné momenty, které si porota dobře zapamatuje.

Na prvních 2–3 snímcích představte sebe, svůj tým a případně některý ze svých předchozích projektů.

Na dalších snímcích odprezentujte projekt, se kterým se do Book in Progress hlásíte.

V závěrečné části seznamte porotu se stavem v jakém se Váš projekt aktuálně nachází a rozplánujte si co je potřeba k jeho úspěšnému dokončení v termínech soutěže.

Prezentace před porotou

Prezentace probíhá formou Pecha Kucha. Na prezentaci každého slidu máte 20 vteřin. Před nástupem „na scénu“ dostanete do ruky mikrofon. Prezentace jsou vysílány online, proto je potřeba se zdržovat na místě značky tak, aby jste během prezentace nemizeli ze záběru. Po prezentaci následují dotazy poroty.

Pro inspiraci

Podívejte se, jak v minulosti vypadala prezentace vítězného projektu.

Přejeme hodně štěstí